5A Schedules

Varsity Boys Volleyball


14 Apr

5:30 pm

Barry Goldwater Bulldogs
@
Desert Edge Scorpions
Desert Edge High School Region

14 Apr

5:30 pm

Prescott Badgers
@
Millennium Tigers
Millennium High School Region

14 Apr

5:30 pm

Gilbert Tigers
@
Notre Dame Prep Saints
Notre Dame Preparatory Freedom

14 Apr

5:30 pm

Higley Knights
@
Poston Butte Broncos
Poston Butte High School Region

14 Apr

5:30 pm

American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
@
Raymond S. Kellis Cougars
Raymond S. Kellis High School Freedom

14 Apr

5:30 pm

Catalina Foothills Falcons
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Region

14 Apr

5:30 pm

Northwest Christian Crusaders
@
Seton Catholic Prep Sentinels
Seton Catholic High School Freedom

14 Apr

5:30 pm

Flowing Wells Caballeros
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Region

14 Apr

5:30 pm

Ironwood Eagles
@
St. Mary's Knights
St. Mary's High School Region

14 Apr

5:30 pm

Willow Canyon Wildcats
@
Verrado Vipers
Verrado High School Region

14 Apr

5:30 pm

Combs Coyotes
@
Williams Field Black Hawks
Williams Field High School Region

14 Apr

6:00 pm

Amphitheater Panthers
@
Marana Tigers
Marana High School Region

14 Apr

6:00 pm

Cienega Bobcats
@
Pueblo Magnet Warriors
Pueblo Magnet High School Region

15 Apr

5:00 pm

St. Augustine Wolves
@
Palo Verde Magnet Titans
Palo Verde High Magnet School Freedom

15 Apr

5:30 pm

Combs Coyotes
@
AZ College Prep Knights
Arizona College Prep Freedom

15 Apr

5:30 pm

BASIS Phoenix Firebirds
@
Desert Edge Scorpions
Desert Edge High School Freedom

15 Apr

5:30 pm

Mesquite Wildcats
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Region

16 Apr

4:00 pm

South Mountain Jaguars
@
Central Bobcats
Central High School Region

16 Apr

5:00 pm

Rincon/University Rangers
@
Palo Verde Magnet Titans
Palo Verde High Magnet School Region

16 Apr

5:00 pm

Carl Hayden Falcons
@
Verrado Vipers
Verrado High School Region

16 Apr

5:00 pm

Camelback Spartans
@
Willow Canyon Wildcats
Willow Canyon High School Region

16 Apr

5:30 pm

Deer Valley Skyhawks
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Region

16 Apr

5:30 pm

Marcos de Niza Padres
@
American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Region

16 Apr

5:30 pm

Fountain Hills Falcons
@
AZ College Prep Knights
Arizona College Prep Region

16 Apr

5:30 pm

Gilbert Tigers
@
Benjamin Franklin Chargers
Benjamin Franklin High School Region

16 Apr

5:30 pm

Metro Tech Knights
@
Betty H. Fairfax Stampede
Betty H. Fairfax High School Region

16 Apr

5:30 pm

Sabino Sabercats
@
Buena Colts
Buena High School Region

16 Apr

5:30 pm

Northwest Christian Crusaders
@
Campo Verde Coyotes
Campo Verde High School Freedom

16 Apr

5:30 pm

Higley Knights
@
Casteel Colts
Casteel High School Region

16 Apr

5:30 pm

Sunrise Mountain Mustangs
@
Centennial Coyotes
Centennial High School Region

16 Apr

5:30 pm

St. Augustine Wolves
@
Desert View Jaguars
Desert View High School Region

16 Apr

5:30 pm

American Leadership Academy - QC Patriots
@
Gilbert Christian Knights
Gilbert Christian High School Region

16 Apr

5:30 pm

Cactus Cobras
@
Ironwood Eagles
Ironwood High School Region

16 Apr

5:30 pm

Sunnyside Blue Devils
@
Ironwood Ridge Nighthawks
Ironwood Ridge High School Region

16 Apr

5:30 pm

Williams Field Black Hawks
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Region

16 Apr

5:30 pm

Seton Catholic Prep Sentinels
@
McClintock Chargers
McClintock High School Region

16 Apr

5:30 pm

Poston Butte Broncos
@
Mesquite Wildcats
Mesquite High School Region

16 Apr

5:30 pm

St. Mary's Knights
@
Prescott Badgers
Prescott High School Region

16 Apr

6:00 pm

Pueblo Magnet Warriors
@
Catalina Foothills Falcons
Catalina Foothills High School Region

16 Apr

6:00 pm

Marana Tigers
@
Cienega Bobcats
Cienega High School Region

16 Apr

6:00 pm

Sahuaro Cougars
@
Mountain View Marana Mountain Lions
Mountain View (Marana) High School Region

17 Apr

6:00 pm

Rincon/University Rangers
@
Pueblo Magnet Warriors
Pueblo Magnet High School Freedom

20 Apr

6:00 pm

Salpointe Catholic Lancers
@
Sahuaro Cougars
Sahuaro High School Freedom

21 Apr

4:00 pm

Northwest Christian Crusaders
@
Horizon Honors Eagles
Horizon Honors High School Region

21 Apr

5:00 pm

Carl Hayden Falcons
@
Camelback Spartans
Camelback High School Region

21 Apr

5:00 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Ironwood Ridge Nighthawks
Ironwood Ridge High School Region

21 Apr

5:00 pm

Central Bobcats
@
Verrado Vipers
Verrado High School Region

21 Apr

5:30 pm

Desert Edge Scorpions
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Region

21 Apr

5:30 pm

Seton Catholic Prep Sentinels
@
American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Region