COVID-19

AIA Executive Board: AIA sports at all levels are cancelled for the remainder of the school year.

5A Schedules

Varsity Boys Volleyball


05 Mar

5:30 pm

North Mustangs
@
Central Bobcats
Central High School Freedom 3-0 Box

05 Mar

5:30 pm

Metro Tech Knights
@
Cesar Chavez Champions
Cesar Chavez High School Freedom 3-2

05 Mar

5:30 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Combs Coyotes
Combs High School Freedom 3-0 Box

05 Mar

5:30 pm

Desert Edge Scorpions
@
Gilbert Christian Knights
Gilbert Christian High School Freedom 0-3 25-8, 25-15, 25-11 Box

05 Mar

5:30 pm

Gilbert Tigers
@
Northwest Christian Crusaders
Northwest Christian High Freedom 3-0 Box

05 Mar

5:30 pm

American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
@
Peoria Panthers
Peoria High School Freedom 3-0

05 Mar

5:30 pm

Millennium Tigers
@
Raymond S. Kellis Cougars
Raymond S. Kellis High School Freedom 3-0 Box

05 Mar

5:30 pm

Poston Butte Broncos
@
Seton Catholic Prep Sentinels
Seton Catholic High School Freedom 1-3

05 Mar

5:30 pm

St. Augustine Wolves
@
Sunnyside Blue Devils
Sunnyside High School Freedom 1-3 Box

05 Mar

5:30 pm

Dysart Demons
@
Valley Vista Monsoon
Valley Vista High School Freedom 1-3 24-26, 25-6, 25-16, 25-19

05 Mar

6:00 pm

Buena Colts
@
Canyon Del Oro Dorado
Canyon Del Oro High School Freedom 3-1 Box

05 Mar

6:00 pm

Sunrise Mountain Mustangs
@
Ironwood Eagles
Ironwood High School Freedom 3-0 Box

05 Mar

6:00 pm

Mountain View Marana Mountain Lions
@
Marana Tigers
Marana High School Freedom 3-0 Box

05 Mar

6:00 pm

Flowing Wells Caballeros
@
Sahuaro Cougars
Sahuaro High School Freedom 3-0 Box

05 Mar

6:30 pm

Marcos de Niza Padres
@
Willow Canyon Wildcats
Willow Canyon High School Freedom 3-0 Box
06 Mar 6:00 am 2020 ACPVB Tournament Arizona College Prep
Invitational

06 Mar

8:00 am

AZ College Prep Knights
@
McClintock Chargers
Arizona College Prep Invitational 3-0 Box

06 Mar

8:00 am

Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
@
Seton Catholic Prep Sentinels
Arizona College Prep Invitational 0-3

06 Mar

8:45 am

Gilbert Christian Knights
@
Trevor G. Browne Bruins
Arizona College Prep Invitational 3-0 Box

06 Mar

8:45 am

Benjamin Franklin Chargers
@
AZ College Prep Knights
Arizona College Prep Invitational 2-1

06 Mar

9:30 am

McClintock Chargers
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Arizona College Prep Invitational 3-0 Box

06 Mar

9:30 am

Seton Catholic Prep Sentinels
@
Gilbert Christian Knights
Arizona College Prep Invitational 0-3 Box

06 Mar

10:15 am

Trevor G. Browne Bruins
@
Benjamin Franklin Chargers
Arizona College Prep Invitational 0-3

06 Mar

10:15 am

AZ College Prep Knights
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Arizona College Prep Invitational 3-0

06 Mar

11:00 am

McClintock Chargers
@
Seton Catholic Prep Sentinels
Arizona College Prep Invitational 1-2 Box

06 Mar

11:00 am

Gilbert Christian Knights
@
Benjamin Franklin Chargers
Arizona College Prep Invitational 2-1 Box

06 Mar

11:45 am

Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
@
Trevor G. Browne Bruins
Arizona College Prep Invitational 0-3

06 Mar

11:45 am

AZ College Prep Knights
@
Gilbert Christian Knights
Arizona College Prep Invitational 3-0 Box

06 Mar

12:30 pm

Seton Catholic Prep Sentinels
@
Benjamin Franklin Chargers
Arizona College Prep Invitational 0-3

06 Mar

12:30 pm

Trevor G. Browne Bruins
@
McClintock Chargers
Arizona College Prep Invitational 0-3 Box

06 Mar

1:30 pm

Gilbert Christian Knights
@
Trevor G. Browne Bruins
Arizona College Prep Invitational 2-0 Box

06 Mar

1:30 pm

McClintock Chargers
@
Seton Catholic Prep Sentinels
Arizona College Prep Invitational 2-0 Box

06 Mar

2:30 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Gilbert Christian Knights
Arizona College Prep Invitational 2-0 Box

06 Mar

2:30 pm

AZ College Prep Knights
@
McClintock Chargers
Arizona College Prep Invitational 2-0 Box

06 Mar

3:30 pm

AZ College Prep Knights
@
Benjamin Franklin Chargers
Arizona College Prep Invitational 1-2
06 Mar 8:00 am 2020 Owl Invitational Agua Fria High School
Invitational

06 Mar

8:00 am

Alhambra Lions
@
Carl Hayden Falcons
Agua Fria High School Invitational 2-0

06 Mar

8:00 am

Peoria Panthers
@
Betty H. Fairfax Stampede
Agua Fria High School Invitational 1-2

06 Mar

9:00 am

Willow Canyon Wildcats
@
Cactus Cobras
Agua Fria High School Invitational 0-2

06 Mar

9:00 am

Shadow Ridge Stallions
@
Cesar Chavez Champions
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

10:00 am

Willow Canyon Wildcats
@
Alhambra Lions
Agua Fria High School Invitational 0-2

06 Mar

10:00 am

Shadow Ridge Stallions
@
Betty H. Fairfax Stampede
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

11:00 am

Carl Hayden Falcons
@
Cactus Cobras
Agua Fria High School Invitational 1-2

06 Mar

11:00 am

Peoria Panthers
@
Cesar Chavez Champions
Agua Fria High School Invitational 2-0

06 Mar

12:00 pm

Willow Canyon Wildcats
@
Carl Hayden Falcons
Agua Fria High School Invitational 1-2

06 Mar

12:00 pm

Shadow Ridge Stallions
@
Peoria Panthers
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

1:00 pm

Cactus Cobras
@
Alhambra Lions
Agua Fria High School Invitational 0-2

06 Mar

1:00 pm

Cesar Chavez Champions
@
Betty H. Fairfax Stampede
Agua Fria High School Invitational 2-0

06 Mar

2:00 pm

Shadow Ridge Stallions
@
Cactus Cobras
Agua Fria High School Invitational 0-2

06 Mar

2:00 pm

Alhambra Lions
@
Cesar Chavez Champions
Agua Fria High School Invitational 0-2

06 Mar

3:00 pm

South Mountain Jaguars
@
Central Bobcats
Agua Fria High School Invitational 2-1

06 Mar

3:00 pm

St. Augustine Wolves
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

4:00 pm

Tucson Badgers
@
Poston Butte Broncos
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

4:00 pm

Verrado Vipers
@
Metro Tech Knights
Agua Fria High School Invitational 2-1

06 Mar

5:00 pm

Tucson Badgers
@
Central Bobcats
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

5:00 pm

Verrado Vipers
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Invitational 2-1 Box

06 Mar

6:00 pm

South Mountain Jaguars
@
Poston Butte Broncos
Agua Fria High School Invitational 2-1

06 Mar

6:00 pm

St. Augustine Wolves
@
Metro Tech Knights
Agua Fria High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

7:00 pm

Tucson Badgers
@
South Mountain Jaguars
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

7:00 pm

Verrado Vipers
@
St. Augustine Wolves
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

8:00 pm

Poston Butte Broncos
@
Central Bobcats
Agua Fria High School Invitational 2-0

06 Mar

8:00 pm

Metro Tech Knights
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

9:00 pm

Tucson Badgers
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Invitational 2-1

06 Mar

9:00 pm

Verrado Vipers
@
South Mountain Jaguars
Agua Fria High School Invitational 2-1

07 Mar

8:00 am

Carl Hayden Falcons
@
Betty H. Fairfax Stampede
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

8:00 am

Peoria Panthers
@
Willow Canyon Wildcats
Agua Fria High School Invitational 2-1

07 Mar

9:00 am

Poston Butte Broncos
@
St. Augustine Wolves
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

9:00 am

Metro Tech Knights
@
Central Bobcats
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

10:00 am

Metro Tech Knights
@
St. Augustine Wolves
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

10:00 am

Poston Butte Broncos
@
Central Bobcats
Agua Fria High School Invitational 2-1

07 Mar

11:00 am

Carl Hayden Falcons
@
Betty H. Fairfax Stampede
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

11:00 am

Peoria Panthers
@
Willow Canyon Wildcats
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

11:00 am

St. Augustine Wolves
@
Central Bobcats
Agua Fria High School Invitational 2-1

07 Mar

12:00 pm

Betty H. Fairfax Stampede
@
Willow Canyon Wildcats
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

12:00 pm

Peoria Panthers
@
Poston Butte Broncos
Agua Fria High School Invitational 2-1

07 Mar

12:00 pm

Metro Tech Knights
@
Carl Hayden Falcons
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

1:00 pm

Metro Tech Knights
@
Peoria Panthers
Agua Fria High School Invitational 2-1

07 Mar

1:00 pm

Carl Hayden Falcons
@
Poston Butte Broncos
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

2:30 pm

Tucson Badgers
@
South Mountain Jaguars
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

2:30 pm

Verrado Vipers
@
Cesar Chavez Champions
Agua Fria High School Invitational 2-1

07 Mar

3:30 pm

Cactus Cobras
@
Shadow Ridge Stallions
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

3:30 pm

Alhambra Lions
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Invitational 0-2 Box

07 Mar

3:30 pm

South Mountain Jaguars
@
Cesar Chavez Champions
Agua Fria High School Invitational 0-2

07 Mar

4:30 pm

Tucson Badgers
@
Cactus Cobras
Agua Fria High School Invitational 2-0

07 Mar

4:30 pm

Verrado Vipers
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

07 Mar

4:30 pm

Shadow Ridge Stallions
@
Alhambra Lions
Agua Fria High School Invitational 0-2

07 Mar

5:30 pm

Cactus Cobras
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Invitational 2-0 Box

07 Mar

5:30 pm

Tucson Badgers
@
Verrado Vipers
Agua Fria High School Invitational 2-
06 Mar 8:00 am TUSD Boys Volleyball Tournament Sabino High School
Invitational

06 Mar

10:00 am

Amphitheater Panthers
@
Marana Tigers
Sabino High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

10:00 am

Pueblo Magnet Warriors
@
Flowing Wells Caballeros
Sabino High School Invitational 1-2 Box

06 Mar

10:00 am

Sabino Sabercats
@
Sahuaro Cougars
Sabino High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

11:00 am

Amphitheater Panthers
@
Flowing Wells Caballeros
Sabino High School Invitational 1-2 Box

06 Mar

11:00 am

Pueblo Magnet Warriors
@
Palo Verde Magnet Titans
Sabino High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

11:00 am

Sahuaro Cougars
@
Catalina Trojans
Sabino High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

12:00 pm

Marana Tigers
@
Buena Colts
Sabino High School Invitational 2-1 Box

06 Mar

12:00 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Invitational 1-2 Box

06 Mar

12:00 pm

Canyon Del Oro Dorado
@
Catalina Trojans
Sabino High School Invitational 2-0 Box

06 Mar

1:00 pm

Flowing Wells Caballeros
@
Sahuaro Cougars
Sabino High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

1:00 pm

Amphitheater Panthers
@
Buena Colts
Sabino High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

1:00 pm

Canyon Del Oro Dorado
@
Marana Tigers
Sabino High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

2:00 pm

Catalina Trojans
@
Buena Colts
Sabino High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

2:00 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Canyon Del Oro Dorado
Sabino High School Invitational 0-2 Box

06 Mar

2:00 pm

Pueblo Magnet Warriors
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Invitational 2-0 Box

07 Mar

9:00 am

Sabino Sabercats
@
Pueblo Magnet Warriors
Sabino High School Invitational 0-2

07 Mar

9:00 am

Catalina Trojans
@
Buena Colts
Sabino High School Invitational 0-2

07 Mar

9:00 am

Amphitheater Panthers
@
Flowing Wells Caballeros
Sabino High School Invitational 0-2

07 Mar

9:00 am

Palo Verde Magnet Titans
@
Canyon Del Oro Dorado
Sabino High School Invitational 1-2

07 Mar

10:00 am

Amphitheater Panthers
@
Catalina Trojans
Sabino High School Invitational

07 Mar

10:00 am

Palo Verde Magnet Titans
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Invitational 0-2

07 Mar

10:00 am

Canyon Del Oro Dorado
@
Sahuaro Cougars
Sabino High School Invitational 0-2

07 Mar

10:00 am

Pueblo Magnet Warriors
@
Marana Tigers
Sabino High School Invitational 2-0 Box

07 Mar

11:00 am

Marana Tigers
@
Sahuaro Cougars
Sabino High School Invitational

07 Mar

11:00 am

Canyon Del Oro Dorado
@
Flowing Wells Caballeros
Sabino High School Invitational

07 Mar

11:00 am

Pueblo Magnet Warriors
@
Buena Colts
Sabino High School Invitational 2-0

07 Mar

12:30 pm

Flowing Wells Caballeros
@
Pueblo Magnet Warriors
Sabino High School Invitational 0-2

09 Mar

5:30 pm

Ironwood Eagles
@
Benjamin Franklin Chargers
Benjamin Franklin High School Freedom 3-2 Box

10 Mar

5:00 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Catalina Trojans
Catalina Magnet High School Freedom 3-0 Box

10 Mar

5:00 pm

Deer Valley Skyhawks
@
Dysart Demons
Dysart High School Freedom 3-0 25-9, 25-11, 25-12 Box

10 Mar

5:30 pm

Poston Butte Broncos
@
American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom 0-3 25-11, 25-9, 25-18

10 Mar

5:30 pm

Cactus Cobras
@
American Leadership Academy - QC Patriots
American Leadership Academy - QC Freedom 0-3 Box

10 Mar

5:30 pm

Casteel Colts
@
Basha Bears
Basha High School Freedom 3-0 Box

10 Mar

5:30 pm

Betty H. Fairfax Stampede
@
Benjamin Franklin Chargers
Benjamin Franklin High School Freedom 0-3

10 Mar

5:30 pm

Ironwood Ridge Nighthawks
@
Flowing Wells Caballeros
Flowing Wells High School Freedom 2-3 Box

10 Mar

5:30 pm

Canyon Del Oro Dorado
@
Mountain View Marana Mountain Lions
Mountain View (Marana) High School Freedom 0-3 Box

10 Mar

5:30 pm

Pueblo Magnet Warriors
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom 3-0 Box

10 Mar

5:30 pm

Barry Goldwater Bulldogs
@
Sunrise Mountain Mustangs
Sunrise Mountain High School Freedom 0-3 Box

10 Mar

5:30 pm

Shadow Ridge Stallions
@
Willow Canyon Wildcats
Willow Canyon High School Freedom 3-1 Box

10 Mar

6:00 pm

Sahuaro Cougars
@
Buena Colts
Buena High School Freedom 0-3

10 Mar

6:00 pm

Cienega Bobcats
@
Salpointe Catholic Lancers
Salpointe Catholic High School Freedom 3-0 Box

10 Mar

6:00 pm

Desert View Jaguars
@
Sunnyside Blue Devils
Sunnyside High School Freedom 3-0 Box

11 Mar

4:00 pm

Phoenix Christian Cougars
@
Scottsdale Christian Eagles
Scottsdale Christian Academy Region 1-3

11 Mar

5:00 pm

Catalina Trojans
@
Amphitheater Panthers
Amphitheater High School Freedom 0-3 Box

11 Mar

5:00 pm

Pueblo Magnet Warriors
@
Desert View Jaguars
Desert View High School Freedom 3-2 21-25, 20-25, 25-15, 25-23, 15-12 Box

11 Mar

5:30 pm

Rincon/University Rangers
@
American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom 2-3 16-25, 24-26, 26-24, 29-27, 15-10 Box

11 Mar

5:30 pm

Centennial Coyotes
@
Barry Goldwater Bulldogs
Barry Goldwater High School Freedom 3-0 Box

11 Mar

5:30 pm

Peoria Panthers
@
Ironwood Eagles
Ironwood High School Freedom 0-3 25-16, 25-12, 25-23 Box

11 Mar

5:30 pm

Canyon Del Oro Dorado
@
Ironwood Ridge Nighthawks
Ironwood Ridge High School Freedom 2-3 Box

11 Mar

5:30 pm

Sunrise Mountain Mustangs
@
Northwest Christian Crusaders
Northwest Christian High Freedom 3-0 Box

11 Mar

5:30 pm

Cactus Cobras
@
Raymond S. Kellis Cougars
Raymond S. Kellis High School Freedom 0-3

11 Mar

5:30 pm

St. Augustine Wolves
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Freedom 1-3 Box

11 Mar

5:30 pm

Buena Colts
@
Sunnyside Blue Devils
Sunnyside High School Freedom 3-1

11 Mar

6:00 pm

Flowing Wells Caballeros
@
Catalina Foothills Falcons
Catalina Foothills High School Freedom 0-3 Box

11 Mar

6:00 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Cienega Bobcats
Cienega High School Freedom 0-3

11 Mar

6:00 pm

Salpointe Catholic Lancers
@
Marana Tigers
Marana High School Freedom 3-1 Box

11 Mar

6:00 pm

Mountain View Marana Mountain Lions
@
Tucson Badgers
Tucson High Magnet School Freedom 0-3 Box

12 Mar

5:00 pm

Catalina Trojans
@
Pueblo Magnet Warriors
Pueblo Magnet High School Freedom 0-3 Box

12 Mar

5:30 pm

Amphitheater Panthers
@
Flowing Wells Caballeros
Flowing Wells High School Freedom 0-3 Box