Recommended Guidelines for Return to Activity

AIA's Executive Board has endorsed guidelines for the return to sport and activity for competition in the fall.

3A Schedules

Varsity Boys Soccer Winter


23 Nov

6:00 pm

Kingman Bulldogs
@
Lee Williams Volunteers
Lee Williams High School Freedom

24 Nov

3:00 pm

North Phoenix Preparatory Gladiators
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Community Park Freedom

24 Nov

6:00 pm

Yuma Catholic Shamrocks
@
Benjamin Franklin Chargers
Benjamin Franklin High School Freedom

24 Nov

6:00 pm

Wickenburg Wranglers
@
Heritage Academy Laveen Heroes
Cesar Chavez Park Freedom

27 Nov

6:00 pm

Coolidge Bears
@
Wickenburg Wranglers
Wickenburg High School Freedom

30 Nov

4:00 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom

01 Dec

3:00 pm

Arete Prep Chargers
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Community Park Freedom

01 Dec

4:00 pm

Veritas Prep Falcons
@
Benjamin Franklin Chargers
Benjamin Franklin High School Freedom

01 Dec

4:00 pm

Scottsdale Christian Eagles
@
Gilbert Christian Knights
Gilbert Christian High School Freedom

01 Dec

4:00 pm

North Phoenix Preparatory Gladiators
@
Lincoln Prep Lightning
Lincoln Preparatory Academy Freedom

01 Dec

4:00 pm

Tanque Verde Hawks
@
Thatcher Eagles
Thatcher High School Freedom

01 Dec

4:00 pm

Arizona Lutheran Coyotes
@
Valley Lutheran Flames
Valley Lutheran High School Freedom

01 Dec

4:00 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Wickenburg Wranglers
Wickenburg High School Freedom

01 Dec

5:00 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom

01 Dec

6:00 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
American Leadership Academy - Ironwood Warriors
American Leadership Academy – Ironwood Freedom

01 Dec

6:00 pm

San Miguel Vipers
@
Amphitheater Panthers
Amphitheater High School Freedom

01 Dec

6:00 pm

Valley Christian Trojans
@
Florence Gophers
Florence High School Freedom

01 Dec

6:00 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
North Pointe Prep Falcons
Rose Mofford Complex Freedom

01 Dec

6:00 pm

Coolidge Bears
@
Palo Verde Magnet Titans
Palo Verde High Magnet School Freedom

01 Dec

6:00 pm

Glendale Prep Griffins
@
Phoenix Christian Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Freedom

01 Dec

6:00 pm

AZ College Prep Knights
@
Yuma Catholic Shamrocks
Yuma Catholic Freedom

02 Dec

4:00 pm

Horizon Honors Eagles
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom

03 Dec

3:00 pm

St. John Paul II Lions
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Community Park Freedom

03 Dec

3:45 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Horizon Honors Eagles
Pecos Park Freedom

03 Dec

6:00 pm

Fountain Hills Falcons
@
American Leadership Academy - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom

03 Dec

6:00 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Amphitheater Panthers
Amphitheater High School Freedom

03 Dec

6:00 pm

Pueblo Magnet Warriors
@
Catalina Trojans
Catalina Magnet High School Freedom

03 Dec

6:00 pm

Bourgade Catholic Golden Eagles
@
Eastmark Firebirds
Eastmark High School Freedom

03 Dec

6:00 pm

San Miguel Vipers
@
Empire Ravens
Empire High School Region

03 Dec

6:00 pm

Gilbert Christian Knights
@
Florence Gophers
Florence High School Freedom

03 Dec

6:00 pm

Arizona Lutheran Coyotes
@
North Phoenix Preparatory Gladiators
North Phoenix Preparatory Freedom

03 Dec

6:00 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
North Pointe Prep Falcons
Rose Mofford Complex Freedom

03 Dec

6:00 pm

Northwest Christian Crusaders
@
Odyssey Institute Minotaurs
The Odyssey for Advanced and International Studies Freedom

04 Dec

6:00 pm

Lake Havasu Knights
@
Parker Broncs
Parker High School Freedom

04 Dec

6:00 pm

Bourgade Catholic Golden Eagles
@
Wickenburg Wranglers
Wickenburg High School Freedom

04 Dec

7:00 pm

Tempe Prep Knights
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom

05 Dec

10:00 am

San Tan Foothills Sabercats
@
San Miguel Vipers
Kino Sports Complex Freedom

07 Dec

3:30 pm

Eastmark Firebirds
@
Gilbert Classical Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom

07 Dec

4:00 pm

Scottsdale Christian Eagles
@
Valley Christian Trojans
Valley Christian High School Freedom

07 Dec

4:30 pm

Valley Lutheran Flames
@
North Pointe Prep Falcons
Rose Mofford Complex Freedom

07 Dec

5:00 pm

Gilbert Christian Knights
@
Northwest Christian Crusaders
Northwest Christian High Freedom

07 Dec

6:00 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Glendale Prep Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom

08 Dec

4:00 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Arizona Lutheran Coyotes
Arizona Lutheran Academy Region

08 Dec

5:00 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom

08 Dec

6:00 pm

Trivium Prep Crimson Knights
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Region

08 Dec

6:00 pm

Tempe Prep Knights
@
BASIS Phoenix Firebirds
Reach 11 Sports Complex Region

08 Dec

6:00 pm

St. John Paul II Lions
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Region

08 Dec

6:00 pm

Tanque Verde Hawks
@
Canyon Del Oro Dorado
Canyon Del Oro High School Freedom

08 Dec

6:00 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Fountain Hills Falcons
Fountain Hills High School Freedom