Recommended Guidelines for Return to Activity

AIA's Executive Board has endorsed guidelines in preparation for potential return to competition in the fall.

2A Schedules

Varsity Baseball


09 Mar

3:45 pm

Chandler Prep Titans
@
AZ College Prep Knights
Bogle Jr. High School Freedom

09 Mar

3:45 pm

Northland Prep Spartans
@
North Pointe Prep Falcons
Victory Lane Complex Region

09 Mar

3:45 pm

Kingman Academy Tigers
@
Parker Broncs
Parker High School Freedom

09 Mar

3:45 pm

Glendale Prep Griffins
@
Phoenix Christian Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Freedom

09 Mar

3:45 pm

Benson Bobcats
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom

09 Mar

3:45 pm

Yuma Catholic Shamrocks
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom

09 Mar

4:00 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Arizona Lutheran Coyotes
Arizona Lutheran Academy Freedom

09 Mar

4:00 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
Miami Vandals
Miami High School Freedom

09 Mar

4:00 pm

Bisbee Pumas
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom

09 Mar

6:00 pm

Desert Christian Eagles
@
San Miguel Vipers
Kino Sports Complex Freedom

10 Mar

4:00 pm

Ray Bearcats
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Ray High School Freedom

10 Mar

5:00 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Chandler Prep Titans
Snedigar Sports Complex Freedom

11 Mar

3:45 pm

Camp Verde Cowboys
@
Glendale Prep Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom

11 Mar

3:45 pm

North Pointe Prep Falcons
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom

11 Mar

4:00 pm

St. Johns Redskins
@
Alchesay Falcons
Alchesay High School Freedom

11 Mar

4:00 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Arizona Lutheran Coyotes
Arizona Lutheran Academy Freedom

12 Mar

1:00 pm

Many Farms Lobos
@
Greyhills Academy Knights
Greyhills Academy High School Region

12 Mar

1:00 pm

Ganado Hornets
@
Pinon Eagles
Pinon High School Region

12 Mar

3:00 pm

Many Farms Lobos
@
Greyhills Academy Knights
Greyhills Academy High School Freedom

12 Mar

3:00 pm

Ganado Hornets
@
Pinon Eagles
Pinon High School Freedom

12 Mar

3:30 pm

St. Johns Redskins
@
Valley (Sanders) Pirate
Valley High School (Sanders) Region

12 Mar

3:45 pm

Glendale Prep Griffins
@
North Pointe Prep Falcons
Victory Lane Complex Region

12 Mar

3:45 pm

Parker Broncs
@
Phoenix Christian Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Freedom

12 Mar

3:45 pm

Patagonia Union Lobos
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Freedom

12 Mar

4:00 pm

Santa Rita Eagles
@
Miami Vandals
Miami High School Region

12 Mar

4:00 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Region

15 Mar

3:45 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
Sequoia Pathway
Sequoia Pathway Freedom

15 Mar

3:45 pm

Anthem Prep Eagles
@
Veritas Prep Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom

16 Mar

3:45 pm

Lake Havasu Knights
@
Kingman Academy Tigers
Southside Park Freedom

16 Mar

3:45 pm

Arete Prep Chargers
@
San Tan Charter
San Tan Charter High School Region

16 Mar

3:45 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Sedona Red Rock Scorpions
Sedona Red Rock Region

16 Mar

3:45 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Sequoia Charter Stallions
Sequoia Charter Region

16 Mar

3:45 pm

Trivium Prep Crimson Knights
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Region

16 Mar

3:45 pm

San Miguel Vipers
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom

16 Mar

3:45 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Tonopah Valley The Phoenix
Tonopah Valley High School Freedom

16 Mar

3:45 pm

Desert Heights Prep Academy Coyotes
@
Valley Lutheran Flames
Valley Lutheran High School Region

16 Mar

4:00 pm

Thatcher Eagles
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom

16 Mar

4:00 pm

Benson Bobcats
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom

17 Mar

4:00 pm

Antelope Union Rams
@
Valley Lutheran Flames
Randy Johnson Field Freedom

18 Mar

3:45 pm

Kingman Bulldogs
@
Kingman Academy Tigers
Southside Park Freedom

19 Mar

3:45 pm

San Tan Charter
@
Arete Prep Chargers
Cactus Yards Region

19 Mar

3:45 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
Desert Heights Prep Academy Coyotes
Desert Heights Prep Academy Region

19 Mar

3:45 pm

Sequoia Charter Stallions
@
Gilbert Classical Spartans
Highland High School Region

19 Mar

3:45 pm

Valley Lutheran Flames
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Region

19 Mar

4:00 pm

Pima Roughriders
@
Benson Bobcats
Benson High School Region

19 Mar

4:00 pm

Bisbee Pumas
@
Morenci Jr./Sr. Wildcats
Bisbee High School Region

19 Mar

4:00 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
San Manuel Jr./Sr. Miners
San Manuel Jr. Sr. High School Freedom

19 Mar

4:00 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Region

19 Mar

5:00 pm

Horizon Honors Eagles
@
Chandler Prep Titans
Snedigar Sports Complex Region